Lansering av ny Episerver site

DevCore är mycket stolta och glada över att ha varit delaktiga i utvecklingen av en helt ny site hos ett stort börsnoterat metallföretag som lanseras i dagarna. Siten är gjord i Episerver 9 samt använder ImageVault för bildhantering. 

DevCore har levererat resurser inom både front-end och back-end, och vi är mycket stolta över resultatet och tacksamma över förtroendet från en helt ny kund. 

Vill du veta mer om hur vi kan hjälpa er?

Kontakta oss på 08244030, via mail på info@devcore.se eller via formuläret till höger. 

Fler nyheter & tips

Effektivare byggprojekt med rätt digitala verktyg och Umbraco CMS

En modern och tydlig webbplats är avgörande för att effektivt marknadsföra produkter och tjänster. Vi fick uppdraget att utveckla en användarvänlig Umbraco-webbplats åt en kund som erbjuder samarbetslösningar för bygg- och infrastrukturprojekt – en lösning som nu hjälper dem att nå rätt målgrupp och växa digitalt.

Till nyheten

Många företag nyttjar inte SharePoints fulla potential – gör ni?

SharePoint är en kraftfull plattform i Microsoft 365, men många företag missar dess fulla potential. Visste ni att om ni använder Teams, så använder ni redan SharePoint – men kanske utan att utnyttja alla möjligheter?

Till nyheten

Branschorganisation stärker varumärket och attraherar talanger med ny Optimizely-webb

Hur skapar man en modern och användarvänlig webbplats som både stärker varumärket och fångar rätt talanger? Det var utmaningen som en stor svensk branschorganisation stod inför – och vi på DevCore fick möjligheten att leverera en lösning anpassad för deras behov.

Till nyheten

Kontakta oss. Vi hjälper dig.

+46 (0)8 24 40 30 info@devcore.se

Your web browser is out of date. Update your browser for more security, speed and the best experience on this site.

Update your browser